PlayStation 5 / PS5 kiedy premiera, jaka cena, gdzie kupić?

Przed premierą PlayStation 5 Sony wcale nam nie pomaga, mamy wrzesień i nie wiemy kiedy konsola wejdzie do sprzedaży oraz w jakiej cenie.
Opierając się na plotkach i domysłach można powiedzieć, że:

Data premiery: Listopad, prawdopodobnie 20, może wcześniej, nie później.

Cena: 2199 zł za wersję z czytnikiem Blu-Ray, nie niższa, bardzo możliwe, że wyższa, nawet 2499 zł.

Gdzie kupić: W znanym sklepie który daje gwarancję. Biorąc pod uwagę możliwość występowania problemów wieku dziecięcego należy rozważyć zakup konsoli z gwarancją i unikać zakupu sprzętu u Janusza biznesu. W konsoli może wystąpić problem z chłodzeniem co spowoduje przegrzewanie się urządzenia, innych problemów nie przewiduje.

Jaką wersję kupić: Dla mnie jest całkowicie oczywiste, że lepiej zapłacić więcej i kupić wersję z czytnikiem Blu-Ray, czyli sprzęt na wypasie, jak szaleć to szaleć. Dla niedoinformowanych konsola będzie sprzedawana w dwóch wersjach, z czytnikiem i bez czytnika jako All Digital. Konsola bez czytnika będzie tańsza ale wątpie aby jej cena była sporo niższa, możliwe, że różnica wyniesie kilkaset, do 500 zł.

Kupować na premierę: Jeżeli nie możesz wytrzymać, nie masz żadnego sprzętu, masz pieniądze, to kupuj śmiało. Jeżeli masz na czym grać to warto poczekać rok czy dwa na pojawienie się ciekawych gier wykorzystujących choć w części moc konsoli. Ja konsoli nie zamierzam kupować bo nie przekonała mnie do tego ani jedna gra. Dodatkowo nowa polityka Sony mówi, że będzie więcej gier z PlayStation które wyjdą na PC, pozostałe większe tytuły od Capcom, Square-Enix, Activision, EA i innych mocarzy to multiplatformy. Kupić grę dla Ratcheta lub czarnego Spider-Mana? Never!
Zapraszam do założenia konta na forum: http://ps5forum.pl/member.php?action=register.
Odpowiedz